مشمولان غایب دارای فرزند معلول ذهنی از خدمت سربازی معاف می‌شوند

سمنان- ایرنا- معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان سمنان گفت: هر یک از مشمولان غایب که دارای فرزند معلول ذهنی باشند، از خدمت سربازی معاف می شوند.
مشمولان غایب دارای فرزند معلول ذهنی از خدمت سربازی معاف می‌شوند
سرهنگ حسن رستمیان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: این دسته از مشمولان غایب که دارای فرزند معلول ذهنی و ناتوان‌ باشند، با تایید نوع و شدت معلولیت از سوی سازمان بهزیستی و شورای پزشکی رده‌های وظیفه عمومی، از خدمت سربازی معاف می شوند.
وی اضافه کرد: به منظور حمایت بیشتر از معلولان و خانواده‌های آنان، این امکان فراهم شده تا این دسته مشمولان که تاکنون به هر دلیل غیبت کرده و وضعیت خدمتی خود را مشخص نکرده‌اند، بتوانند برای معافیت از خدمت سربازی اقدام کنند.
سرهنگ رستمیان با تاکید بر اینکه این مساعدت تنها شامل معلولیت‌های ذهنی و ناتوان کننده است، بیان داشت: نوع معلولیت و شدت آن ابتدا باید از سوی سازمان بهزیستی تایید شود و سپس پرونده این مشمولان پس از ثبت درخواست معافیت در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) و ارسال دعوت نامه از سوی وظیفه عمومی برای مشمول، در شورای پزشکی رده‌های وظیفه عمومی بررسی و در صورت تایید، در سیر مراحل رسیدگی و صدورکارت معافیت قرار خواهد گرفت.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان سمنان، اضافه کرد: شرط اصلی برای تایید همه معافیت‌های مربوط به معلولان در سازمان بهزیستی، مراقبت از آنان در کانون خانواده است که این امر منطبق با روح قانون و اصل توانمندسازی خانواده‌ها برای حمایت و نگهداری معلولان است.
با اصلاح برخی از مواد قانون خدمت وظیفه عمومی در آبان 1390، بخشی از آیین نامه اجرایی پزشکی نیز تغییر کرده است و نیاز است اذهان عمومی با آیین نامه معافیت پزشکی جدید آشنایی بیشتری پیدا کند و سازمان نظام وظیفه عمومی نیز به همین منظور، در قالب اطلاعیه‌های مختلف، به مواردی از معافیت پزشکی که عمومیت بیشتری دارند، می‌پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: