فینالیست‌های نمایشگاه CES 2017 لاس وگاس+ تصاویر

هر ساله در روزهای نخست سال نوی میلادی، نمایشگاه CES در لاس‌وگاس برگزار می‌شود و کمپانی‌های مختلف تلاش می‌کنند جدیدترین محصولات و فناوری‌های خود را در این نمایشگاه عرضه و معرفی کنند. امسال هم برترین فناوری‌های نمایشگاه CES 2017 معرفی شده‌اند.
ندا اظهری، گروه علم و فناوری آنا- به نقل از engadget، به رسم بیشتر نمایشگاه‌ها، در پایان فینالیست‌ها و برترین‌ها معرفی می‌شوند. در نمایشگاه CES 2017 امسال نیز برترین محصولات در قالب چند گروه معرفی شده‌اند که از فناوری‌های کاربردی تا فناوری‌های پوشیدنی را شامل می‌شوند.
بهترین فناوری‌های کاربردی
*ویلچر Whill
ویلچرها در چند دهه گذشته نسبت به سایر فناوری‌ها، کم‌ترین تحول را داشته‌اند. اما این‌بار، دانشمندان دست به کار شده‌اند و ویلچر جدیدی طراحی کرده‌اند. ویلچر Whill، یک ویلچر تماما چرخ‌دار است که به راحتی روی سطوح مختلف حرکت می‌کند. آخرین مدل ویلچر Whill با عنوان Model M وسیله نقلیه‌ای برای معلولان و افراد ناتوان است که با فناوری تمام چرخ ساخته شده است و ویلچر را در طول حرکت از موانع و روی زمین‌های سخت، ثابت نگه می‌دارد. قدرت مانور بالای این ویلچر همراه با قابلیت جمع شدن آن، به افراد ناتوان و معلول اجازه می‌دهد که ویلچر را در فضاهای کوچک به راحتی حمل کنند. این ویلچر سه حالت سرعت تأیید شده از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا دارد و یک حالت هم شامل حالت ثابت است به طوری که وقتی کاربر آن را قفل می‌کند، هرگز حرکت نمی‌کند.

*عصای هوشمند Dring
این عصای هوشمند ساخت استارتاپ فرانسوی Nov’in است و مجهز به حسگرهای حرکتی و یک سیستم هشداردهنده است که به طور مستقیم به شبکه GSM (شبکه ارتباطات سیار جهانی) متصل می‌شود. در شرایط اضطراری یا زمانی که کاربر این عصا، تعادل خود را از دست بدهد و سقوط کند، عصای هوشمند پیغام هشداری را به پرستار یا مراقب او ارسال می‌کند که با سیگنالی به فرد مصدوم پاسخ می‌دهد و او متوجه می‌شود کمک در راه است.
اپلیکیشن همراه این عصای هوشمند از الگوریتم‌هایی براساس اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط عصا برای شناخت عادات کاربر و حرکات او استفاده می‌کند. این عصا همچنین از این اطلاعات برای کاهش فعالیت کم، خستگی و سایر تغییرات در الگوی راه رفتن استفاده می‌کند که می‌تواند وضعیت وخیم کاربر را اعلام کند.

*سیستم Aira
این سیستم خدمتی برای نابینایان و افرادی است که دچار نقص بینایی هستند که به عنوان یک مجموعه اضافی چشم عمل می‌کند. سیستم Aira نوعی سیستم ویدئویی متشکل از عینک هوشمند یا دوربین گوشی است که کاربر را به عامل Aira متصل می‌کند که به جای کاربر می‌بیند و تصویر اطراف را به صورت صوتی تفسر می‌کند و کاربر را در طول کاری که انجام می‌دهد، راهنمایی می‌کند. کمپانی تولیدکننده این سیستم متعهد شده است که سیستم Aira به نابینایان کمک می‌کند که همه کاری را از جمله خرید کردن یا زنگ زدن را انجام دهند.

بهترین محصولاتی که استارتاپ‌ها معرفی کردند
*کنترل از راه دور هوشمند Sevenhugs
تاکنون اینطور بوده که هر کدام از دستگاه‌های کنترل از راه دور، می‌توانسته است فقط یک یا نهایتا دو دستگاه را از دور کنترل کند. اما به‌تازگی محققان دستگاه کنترل از راه دور هوشمندی به نام Sevenhugs ساخته‌اند که برای کنترل هر چیزی می‌توان از آن استفاده کرد. این کنترل از راه دور مجهز به حسگرهای موضعی داخلی هستند و از طریق وای‌فای، بلوتوث و مادون قرمز و حسگرهای موضعی این کار را انجام می‌دهد.
با این دستگاه می‌توان از لامپ‌های خانه گرفته تا ترموستات‌های خانگی و وسایل هوشمند آشپزخانه، چراغ‌ها و بلندگوهای Sonos و به طور کلی 2500 دستگاه را می‌توان با این کنترل از راه دور کنترل کرد. به عنوان مثال، با اشاره به پنجره می‌تواند آخرین وضعیت آب و هوایی را مشاهده کند یا با اشاره به در اصلی منزل، تاکسی تلفنی سفارش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: