امضا تفاهم نامه بين سازمان ورزش شهرداري تهران و فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولان

خبرگزاري آريا- محمد رضايي رييس سازمان ورزش شهرداري تهران و محمود خسروي وفا رييس فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولان با يکديگر ديدار و تفاهم نامه همکاري امضا کردند.
امضا تفاهم نامه بين سازمان ورزش شهرداري تهران و فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولان
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از سازمان ورزش شهرداري تهران، محمد رضايي رييس اين سازمان ومحمود خسروي وفا رييس فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولان با يکديگر ديدار وئ تفاهم نامه همکاري امضا کردند.
در ابتداي اين نشست، صفارزاده نايب رييس فدراسيون ورزش هاي جانباران و معلولان به بيان اهداف انعقاد اين تفاهم نامه و تعهدات طفين پرداخت.
وي افزود: توسعه ورزش جانبازان و معلولين نيازمند مشارکت ملي است و اميد است همکاري با سازمان ورزش شهرداري تهران به توسعه فضاي مناسب ورزشي براي معلولان و به افتخارآفريني جانبازان و معلولان از طريق ورزش کمک کند.
اين نشست با اظهارات رييس سازمان ورزش شهرداري تهران ادامه يافت.
رضايي گفت: سازمان ورزش شهرداري تهران تاکنون مجموعه‌هاي ورزشي زيادي را براي تسهيل ورزش براي جانباز و معلول راه اندازي کرده است و در تلاش است که امکانات لازم را در اختيار آنها قرار دهد.
رييس سازمان ورزش شهرداري ادامه داد: مسابقات مختلفي در کنار همايش‌ها و جشنواره‌هاي خاص معلولان برگزار مي‌شود تا اين قشر در فضايي مناسب به ورزش بپردازند و با کشف استعدادها با ورزش جانبازان و معلولين آشنا و در ادامه براي ورود به سطح قهرماني وارد عرصه قهرماني شوند.
وي افزود: در حال حاضر علاوه بر تسهيلات و تخفيفاتي که براي حضور جانبازان و ايثارگران و خانواده معزز شهدا در استفاده از اماکن ورزشي در نظر گرفته شده است، 4 مجموعه خاص جانبازان و معلولان در 4 منطقه پايتخت نيز راه اندازي شده است که از اين تعداد ميتوان از مجموعه ورزشي قمربني هاشم به عنوان برترين مجموعه ورزشي خاور ميانه ياد کرد.
رييس ورزش شهرداري تهران در پايان خاطرنشان کرد: اين سازمان براي گسترش ورزش جانبازان و معلولان تمام تلاش و حمايت خود را خواهد کرد تا قهرمانان بيشتري در اين عرصه داشته باشيم.
رييس فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولان در ادامه اين نشست ضمن ابراز خرسندي از امضاي اين تفاهم نامه گفت: در مجموع امضاي تفاهم نامه با سازمان‌ها و نهادهاي مختلف به ما کمک مي‌کند تا از ظرفيت هاي موجود در بحث تقويت و توسعه ورزش جانبازان و معلولين بهره مند شويم. مهم‌ترين اقدام در تنظيم تفاهم نامه‌ها، توسعه ورزش همگاني است که اگر اين اتفاق بيفتد، ميوه آن توسعه ورزش قهرماني نيز خواهد بود.
خسروي وفا افزود: در ورزش قهرماني چالش هايي وجود دارد که با اقدامات فرهنگي مرتفع خواهد شد و بحث توسعه فرهنگ در ورزش بايد به موازات ساير اقدامات پيش برود و اساسا هر اقدامي بدون کار فرهنگي ابتر است.
گفتني است، در تفاهم‌نامه مذکور به مواردي نظير کمک فني و تخصصي به توسعه ورزش همگاني جانبازان و معلولان در سطح شهر تهران، انعکاس فعاليت هاي ورزشي جانبازان و معلولان در رسانه هاي مرتبط،  تبادل اطلاعات و آمار در زمينه هاي مورد نياز طرفين،  ايجاد زمينه هاي لازم جهت بهره مندي از اماکن ، امکانات و کادر فني متقابل بهمنظور رسيدن  به اهداف مشترک،  تشکيل کارگروه مشترک و برگزاري جلسات ماهانه به منظور کاربردي شدن  مفاد تفاهم نامه اشاره شده است.
ديدار روساي سازمان ورزش و فدراسيون ورزش‌هاي جانبازان و معلولان روز 15 اسفندماه برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: