با پیوستن به کمپین #نجات_توانبخشی رسانه شوید

کاربران شبکه‌های اجتماعی که متشکل از دانشجویان دانشکده علوم توانبخشی کشور، جامعه معلولین و برخی اصحاب رسانه می‌باشند در پی اقدامی که بنیاد مستضعفان و وزارت بهداشت در جهت تغییر کاربری و دو نیمه کردن این دانشکده شده است با تشکیل یک کمپین اعتراض خود را اعلام می‌کنند.

چند وقتی است که زمزمه‌های تغییر کاربری نخستین دانشکده توانبخشی ایران به گوش می‌رسد که با محوریت بنیاد مستضعفان قرار است به جای حفاظت از این فضای آموزشی، درمانی و فرهنگی، نیمی از این دانشکده که شامل چند کلینیک، ساختمان گروه‌های آموزشی، خوابگاه دختران، سلف غذاخوری و ساختمان آموزشی ابن سینا را از دست خواهند داد که مسلماً این تغییر کاربری، کار آموزش، درمان و توانبخشی را در این دانشکده قدیمی کشور مختل خواهد کرد.

دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران از نظر آموزشی بیش 45 سال است که نخستین و مهمترین مرکز آموزشی برای رشته‌های توانبخشی در ایران است و از نظر درمانی و توانبخشی سالانه مأمن و ماوای صدها بیمار و فرد دارای معلولیت ایرانی و خارجی نیازمند توانبخشی است.

این دانشکده به‌عنوان هویت توانبخشی ایرانِ اسلامی شناخته شده و همچنین دارای وجهه و اعتبار بین المللی است. محل کنونی دانشکده در سال 1359 توسط شهید فیاض بخش وزیر مشاور و رئیس وقت سازمان بهزیستی کشورطی نامه ای به دانشکده واگذار شده است.

اکنون در یک توافقی با بنیاد مستضعفان و وزارت بهداشت به جای حفاظت از این فضای آموزشی، درمانی و فرهنگی، راضی به از دست دادن نیمی از آن شدند که با هر شکل از تقسیم، چند کلینیک مهم، ساختمان گروه‌های آموزشی، خوابگاه دختران و سلف غذاخوری و یا ساختمان آموزشی ابن سینا از دست خواهد رفت که کار آموزش، درمان و توانبخشی را در دانشکده مختل خواهد کرد.

بنابراین در این راستا، اعضای هیئت علمی این دانشکده با برگزاری جلسه با ریاست دانشگاه و امضا نامه ای در اعتراض به این مسئله واکنش نشان دادند و بسیاری از این افراد هم‌اکنون از مسیرهای مختلف در حال رایزنی هستند. دانشجویان نیز با امضا نامه ای مستقل (که شامل چند صد امضا می‌شود) در تلاش برای مقابله با این اتفاق هستند.

براین اساس با تشکیل کمپینی با عنوان کمپین نجات_توانبخشی تلاش می‌شود تا هویت_توانبخشی آسیب دیده، و محیط آموزشی صدها دانشجو از دست رفته و هزاران بیمار نیازمند بی‌پناه دچار مشکل نشود.

[جهت پیوستن به این کمپین کلیک کنید، #نجات_توانبخشی]

One thought on “با پیوستن به کمپین #نجات_توانبخشی رسانه شوید

  • 17 تیر 1396 در t 21:57
    Permalink

    باسلام متن طومارکمپین معلولان راامکان داردبهpvام ارسال کنیدتاامضاجمع کنم

    پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: