راهیابی هشت گروه نمایشی به چهارمین جشنواره تئاتر معلولان گیلان

 

خبرگزاری شبستان: مدیرکل بهزیستی گیلان از راهیابی هشت گروه نمایشی به چهارمین جشنواره تئاتر معلولان گیلان با هدف تشویق به آفرینش هنری و افزایش همکاری بین هنرمندان تئاتر و معلولان علاقه‌مند به هنر نمایش خبر داد.

محمدرضا پارسی، مدیرکل بهزیستی گیلان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت با اشاره به برگزاری چهارمین جشنواره تئاتر معلولین گیلان اظهار کرد: برگزاری جشنواره های هنری عاملی مهم در شکوفاسازی استعدادهای معلولان و توانمندسازی آنان است.

 

وی ادامه داد: آموزش تئاتر به افراد دارای معلولیت، ایجاد حس رقابت سالم بین گروه‌های نمایشی، تشویق به آفرینش هنری و افزایش همکاری بین هنرمندان تئاتر و معلولان علاقه‌مند به هنر نمایش از اهداف برگزاری این جشنواره تئاتر است.

 

پارسی اظهار کرد: این جشنواره در سه بخش صحنه ایی، خیابانی و کودک و نوجوان برگزار می شود.

 

وی با بیان اینکه ۱۴ اثر در مرحله بازبینی توسط هیئت داوران مورد داوری قرار گرفت اظهار کرد: از این تعداد، هشت اثر جهت اجرا در چهارمین جشنواره تئاتر معلولان استان برگزیده شد که از ۱۰ تا ۱۴ دی به نمایش عمومی گذاشته می شود.

 

مدیرکل بهزیستی گیلان ادامه داد: یکصد نفر از جامعه معلولان و اقشار هنرمند در برگزاری این جشنواره مشارکت دارند.

 

وی با اشاره به استقبال خوب معلولان هنرمند از جشنواره تئاتر اظهار کرد: سال آینده گیلان میزبان جشنواره منطقه ایی تئاتر معلولان خواهد بود.

پارسی تصریح کرد: معلولین و برابر سازی فرصت ها در تمامی عرصه های اجتماعی، آموزشی، فرهنگی و هنری، ارتقاء سطح آگاهی عمومی و تغییر نگرش منفی نسبت به افراد دارای معلولیت، درونی سازی الگوهای رفتار اخلاقی، رشد دیدگاه همدلی و ارزش های مثبت فرهنگی، تقویت حس مسئولیت پذیری و نگرش مطلوب اجتماعی و احترام به حقوق معلولین و منزلت آنان، تلفیق اجتماعی فرد معلول و کمک به مشارکت وی در جامعه و توانمند سازی افراد دارای معلولیت از محورهای چهارمین جشنواره تئاتر معلولین گیلان است.

2 دیدگاه برای «راهیابی هشت گروه نمایشی به چهارمین جشنواره تئاتر معلولان گیلان»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: