پیشگامی 12 اداره تالش برای مناسب سازی معابر با وضعیت جسمی معلولان

آستارا – ایرنا – معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار تالش از آغاز عملیات مناسب سازی معابر عمومی با وضعیت جسمی معلولان در 12 ساختمان اداری پر رفت و آمد این شهرستان خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار ایرنا سیدحمید موسوی در جلسه کمیته مناسب سازی معابر تالش با وضعیت جسمی حرکتی معلولان در فرمانداری این شهرستان گفت: مناسب سازی معابر عمومی ابتدا در ساختمان فرمانداری تالش با احداث رمپ و حفاظ اجرا و سپس با اصلاح پیاده روها در شهرهای تالش، اسالم و لیسار ادامه می یابد.
وی افزود: این طرح به دلیل نبود پیاده رو در شهرهای حویق و چوبر اجرا نخواهد شد و فقط ساختمان های اداری آنها مشمول این برنامه خواهند بود.
وی اظهار کرد: بودجه طرح مناسب سازی معابر با وضعیت معلولان از مرداد ماه امسال اختصاص یافته و مدت زمان اجرای این طرح، سه سال است.
موسوی با اشاره به حجم سنگین ترافیک در مرکز شهرستان تالش و اثربخش نبودن طرح یک طرفه کردن خیابان ها، گفت: مشکل جدید در این خیابانها پارک دو طرفه خودروهاست و استفاده از معابر را برای عابران دشوار کرده است.
وی با تاکید بر فرهنگ سازی در استفاده از پیاده روها و نقش آفرینی رسانه ها در این زمینه، همکاری اداره ها و مجریان طرح مناسب سازی معابر را با کمیته مربوطه خواستار شد.
جمال صحبت زاده رئیس اداره بهزیستی شهرستان تالش نیز در این جلسه از اجرا نشدن مناسب سازی ساختمان های اداری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مخابرات و امور اقتصادی و دارایی شهرستان تالش انتقاد کرد.
رضاجوادی رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تالش نیز در این جلسه بهترین راه حل مشکل تردد معلولان در پیاده روها را ایجاد رمپ در داخل آنها دانست.
وی گفت: طرح هادی روستای خاله سرای 57 بخش اسالم با رعایت ضوابط مناسب سازی در پیاده روها اجرا شده است.
فریبرز داداشی نماینده و معاون شهرداری تالش نیز در این جلسه با احداث هرگونه رمپ در داخل پیاده رو و معابر عمومی به دلیل کم عرض بودن و وجود درختان و تیرهای برق مخالفت کرد.
وی گفت: عملیات اجرای بلوار شکردشت، احداث رمپ در ورودی پیاده روها و خیابانهای معین و نواب تالش در حال اجراست.
تالش با بیش از 190 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان قرار دارد و 2 هزار و 65 فرد دارای آسیب نخاعی، معلولیت و مشکلات جسمی و حرکتی در این شهرستان شناسایی شده است.
خبرنگار: سیدجلال سیدمحمدی**انتشار : نصراله ابراهیمی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: