کمپین معلولان با اعلام جرم,خواستار پیگرد و مجازات متهم ترساندن و آزار و اذیت فرد معلول از دادستان شد

کمپین معلولان با اعلام جرم,خواستار پیگرد و مجازات متهم ترساندن و آزار و اذیت فرد معلول از دادستان شد

 

متن نامه کمپین معلولان به دادستانی تهران:

بسمه تعالی

موضوع نامه: اعلام جرم جهت اطلاع دادستان و درخواست تعقیب و مجازات متهم

دادستان محترم شهر تهران
با سلام و تقدیم احترام
نظر به انتشار وسیع یک فایل ویدیویی که در فضای مجازی مبنی بر ترساندن، اذیت و آزار و توهین به یک فرد دارای معلولیت ذهنی در مدت کوتاه انتشار با جریحه‌دار نمودن احساسات و انزجار عمومی مواجه شده است؛ ضمن اطلاع و اعلام جرم ارتکابی، از آن مقام محترم به عنوان مدعی‌العموم مستند به بند (ث) ماده ۶۴ و مواد ۷۰ و ۷۱ قانون آیین دادرسی کیفری و مواد ۶۰۸ و ۷۰۸ قانون مجازات اسلامی شناسایی، تعقیب و مجازات مرتکب یا مرتکبین از محضر عالی مورد استدعا و جهت اثبات امر، فایل ویدیویی به پیوست تقدیم حضور است.همچنین تحقیق محلی و استماع شهادت شهود و مطلعین می‌تواند در شناسایی متهم و کیفیت جرم ارتکابی موثر واقع گردد.

عالی‌جناب، بر اساس ویدیوی منتشر شده،مرتکب موضوع کرونا ویروس را سوژه‌ای برای ترساندن و هتک حرمت فرد بزه دیده قرار داده است که مطابق با ماده ۶۰۸ قانون مجازات اسلامی توهین تلقی شده و موجبی برای تعقیب و مجازات مرتکب است. به علاوه مستند به ماده ۷۰۸ قانون یاد شده، ایجاد ترس در فرد بزه دیده موجب ارش است.

عالی‌جناب، اقدام غیرانسانی مرتکب علاوه بر هتک حرمت به یک فرد خاص، توهین به بزرگ‌ترین اقلیت اجتماعی (همانا افراد دارای معلولیت) نیز می‌باشد که متاسفانه مسبوق به سابقه است و در موارد متعددی شاهد چنین برخورد های غیرانسانی نسبت به شهروندان دارای معلولیت و به ویژه افراد دارای معلولیت ذهنی بوده‌ایم.

با عنایت به مراتب فوق‌الذکر، شایسته است با شناسایی،تعقیب و مجازات مرتکب یا مرتکبین و اقدام قاطعانه در این خصوص با استقرار عدالت به مدد افراد و گروه‌های آسیب‌پذیر و بی‌دفاع آمده و به مقابله با افراد گستاخ و قانون شکن برآیید.

محل وقوع جرم؛ بازار كويتيها بازار بين الحرمين كوچه شيخ رضا روبروي پاساژ مرواريد كيش

با تجدید احترام
بهروز مروتی مدیر کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: