تیک دسترس پذیری و مناسب‌سازی در تمام پروژه‌های شهری

«تیک دسترس پذیری و مناسب‌سازی بایستی در تمام پروژه‌های شهری لحاظ گردد»

شهردار تهران دکتر حناچی در عیادت سرزده از شهرام مبصر فعال اجتماعی حوزه معلولین گفت: اگرچه شهر تهران به دلیل وسعت بالا و مشکلات انباشته شده در مدت کوتاه قابلیت پذیرایی در شان و منزلت شهروندان دارای معلولیت را ندارد اما اراده مدیریت شهری بر تلاش مضاعف در این خصوص است و قصد داریم تمام پروژه ها با رعایت ضوابط شهرسازی و استانداردهای موجود تکمیل شود و تیک دسترس‌پذیری از الزامات جدی اجرای پروژه‌های پیش روست.

شهردار تاکید کرد ،شعار ‘’تهران شهری برای همه’’ در صورتی محقق خواهد شد که ما استثنائی در خدمت‌رسانی به اقشار مختلف قائل نباشیم و با حفظ کرامت و شان عزیزان دارای معلولیت ،شهر را برایشان هموار کنیم.

دکتر حناچی اضافه کرد، تعامل مستمر و سازنده و مطالبه‌گری منصفانه قطعاً ما را در مسیر دسترس پذیری شهری یاری خواهد داد و رصد پروژه‌های شهری با نگاه قابلیت‌های بهره‌برداری برای اقشار مختلف از جمله افراد دارای معلولیت، سالمندان و افراد با نیازهای ویژه از دغدغه‌های اصلی مدیریت شهری است که باید به صورت فرایندی تعاملی تعریف و اجرایی گردد.

در این دیدار مهندس کاظمی مشاور عالی شهردار تهران و مدیرکل حوزه ریاست نیز با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته اخیر گفت: اگرچه معتقدیم که شهر کمبودهای بسیاری برای پذیرایی از شهروندان دارای معلولیت دارد اما تلاش خواهیم کرد در حوزه آموزش از سطوح بالا مدیران تا کارکنان و پیمانکاران دغدغه دسترس پذیری را در بدنه شهرداری نهادینه کنیم تا همه بدانیم که این فعالیت یک مسئولیت اجتماعی است.

وی خاطرنشان کرد در حوزه ریاست میز کاری با کمک کمپین معلولان راه‌اندازی شده است تا موضوعات دسترس پذیری و مناسب سازی به صورت ویژه مورد توجه بخش‌های مدیریت شهری قرار می‌گیرد.
شهرام مبصر از فعالان اجتماعی که میزبان این دیدار بود نیز با اشاره به مشکلات جدی شهر تهران در حوزه های مختلف مناسب سازی و دسترس پذیری گفت امیدوارم با کمک مدیران شهری و شخص دکتر حناچی شهردار محترم، ما شاهد تعامل و هم افزایی و ایجاد نگرش صحیح به موضوع معلولیت در بدنه شهرداری باشیم.

در پایان دکتر حناچی ضمن تاکید مجدد بر عزم شهرداری برای لحاظ کردن موضوع دسترس پذیری گفت پروژه های شهری را در صورت افتتاح خواهیم کرد که موضوع دسترس‌پذیری در آنها لحاظ شده باشد و دلیل تاخیر در افتتاح گذر فرهنگی شهریار نیز همین اشکال بود که از سازمان زیباسازی به جد خواستیم موضوع دسترس‌پذیری از ابتدا در بخش غربی به صورت کامل دیده شود و امیدواریم تمام همکاران این موضوع را یک وظیفه غیرقابل چشم پوشی بداند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: