اجرای پویش شهر تراز با همکاری شهرداری منطقه یک و کمپین معلولان

تفاهم نامه همکاری شهرداری منطقه یک تهران و کمپین معلولان با عنوان پویش شهر تراز،روز گذشته به امضای حمید موسوی شهردار منطقه یک و بهروز مروتی مدیر کمپین معلولان رسید.

این تفاهم نامه در راستای شعار تهران شهری برای همه و قوانین حمایت از حقوق معلولان و مدیریت شهری منعقد شد.

بهروز مروتی،مدیر کمپین معلولان در این مراسم طی سخنان کوتاهی گفت: پس از ۵ ماه پیگیری، تحقیق و بررسی های لازم در خصوص چگونگی و نحوه اجرای پویش تراز توانستیم امروز با امضای این تفاهمنامه در ناحیه پنج منطقه یک و نگاه ویژه جناب موسوی شهردار منطقه یک و همچنین تلاش‌های آقای صالحی شهردار ناحیه پنج منطقه، کار را به صورت پایلوت اجرایی کنیم.

حمید موسوی شهردار منطقه یک تهران در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: بانک اطلاعاتی که مد نظر است به همراه مردمی کردن پویش، بسیاری از مشکلات را مرتفع سازند.

موسوی افزود: در حوزه های خدمات عمومی در شهر دچار مشکلات بسیار فراوانی هستیم و به نظرم راه حل آن این است که با یک حرکت اجتماعی سرمایه گذاران را مجاب کنیم به عنوان یک کار خیر در این حوزه‌ها ورود کنند.

شهردار منطقه یک ادامه داد: با وجود چنین بانک اطلاعاتی سرمایه گذاران به راحتی می‌توانند اولویت ها را در چنین حوزه هایی شناسایی و در آن محل سرمایه خود را که مخاطب و مراجعه کننده بیشتری نیز دارد به کار اندازند.

گفتنی است، بنا بر مفاد این تفاهم نامه طرفین ضمن رعایت همه ضوابط و مقررات و قوانین موجود با پایلوت قرار دادن ناحیه پنج شهرداری منطقه یک موارد ذیل را در دستور کار مشترک قرار دهند:

1) جمع‌آوری قوانین و استانداردهای موجود در حوزه دسترس پذیری و مناسب سازی به عنوان مرجعی برای رجوع دست‌اندرکاران و علاقمندان به این حوزه

2) تدوین سرفصل های آموزشی با هدف آموزش و بالا بردن سطح آگاهی و دانش نیروهای حاضر در این طرح با همکاری مدیریت آموزش شهرداری تهران

3) طراحی و پردازش” نشان تراز” با هدف تطابق استانداردها و ضوابط موجود در پروژه ها و فضاهای شهری

4)تدوین شیوه نامه همکاری ناحیه ۵ و کمپین معلولین جهت احصا مشکلات شهری، مستند کردن و ایجاد فرایند رفع مشکلات در سطح بندی و با زمان‌بندی مشخص قابل تسری و ارائه به تمامی نواحی ۱۲۲ گانه

5) راه اندازی “پویش شهر تراز” با هدف مشارکت شهروندان و مدیریت شهری برای رسیدن به شهری قابل تردد و پذیرا برای همه

6) تلاش برای بررسی نقاط ضعف و قوت ،تهدید و فرصت” پویش شهر تراز” جهت اجرای سراسری آن در تهران

7) این تفاهم‌نامه در دو نسخه به مدت سه ماه از تاریخ امضاء منعقد می‌گردد و از تاریخ 99/04/08 پس از امضاء طرفین قابل اجرا خواهد بود

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: