ضرورت تعیین تکلیف بازنشستگی پیش از موعد معلولان در اسرع وقت/بهزیستی به بازنشستگان معلول خود سنوات ارفاقی پرداختن می‌کند!

ضرورت تعیین تکلیف بازنشستگی پیش از موعد معلولان در اسرع وقت/بهزیستی به بازنشستگان معلول خود سنوات ارفاقی پرداخت نمی‌کند!

کمپین معلولان با ارسال دومین نامه‌ به دکتر قادری رئیس بهزیستی خواستار تعیین تکلیف موضوع بازنشستگی پیش از موعد معلولان در بخش دولتی و غیر دولتی شد و از عدم پرداخت سنوات ارفاقی به بازنشستگان معلول سازمان بهزیستی انتقاد کرد
متن نامه بدین شرح است؛

پیرو مکاتبه قبلی با شماره 800/1400/139342 به تاریخ 1400/10/22 به استحضار می‌رساند؛

۱.قانون بازنشستگی پیش از موعد افراد دارای معلولیت تحت عنوان “قانون نحوه بازنشستگی جانبازان انقلاب اسلامی ایران و جنگ تحمیلی و معلولین عادی و شاغلین مشاغل سخت و زیان آور” در سال ۶۷ تصویب شد. پس از آن نیز در سال ۸۳ اصلاحاتی در آن به عمل آمد.متأسفانه در قانون مذکور تکلیف برخورداری افراد دارای معلولیت شاغل در بخش غیردولتی از این امتیاز، به نحوی است که سازمان تامین اجتماعی از انجام آن استکاف می ورزد.با توجه به این که‌ هر دو سازمان تحت نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعالیت می‌کنند ضرورت دارد در اسرع وقت موضوع تعیین تکلیف شود.

۲.براساس اخبار واصله به این کمپین،سازمان بهزیستی در خصوص تامین هزینه‌های بازنشستگی افراد دارای معلولیتی که در این سازمان شاغل هستند و می‌خواهند از این قانون بهره‌مند شوند هیچ‌گونه برنامه‌ای ندارد و افراد معلول شاغل واجد شرایط استفاده از قانون بازنشستگی بلاتکلیف مانده‌اند و به آن‌دسته از افراد معلول که مشمول بازنشستگی پیش از موعد شده‌اند،سنوات ارفاقی تعلق نمی‌گیرد!در حالی که انتظار می‌رود سازمان بهزیستی به عنوان متولی اصلی امور افراد دارای معلولیت دراجرای هر قانونی پیشگام باشد.

لذا ضروری است آن سازمان برای تعیین تکلیف شاغلین دارای معلولیت در بهزیستی و شاغلین دارای معلولیت در بخش غیردولتی اقدام و اطلاع‌رسانی لازم را در اسرع وقت انجام دهد.کمپین معلولان کماکان پیگیر این موضوع خواهد بود.

یادآوری؛ پیشتر کمپین معلولان در نامه به وزارت رفاه،سازمان برنامه و بودجه و بهزیستی،خواستار تشکیل کارگروهی برای بررسی موضوع بازنشستگی پیش از موعد معلولان شده بود که تاکنون هیچ جوابی دریافت نکرده است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: