تامین اجتماعی عبدالملکی معلولان را از استخدام محروم کرد

تامین اجتماعی عبدالملکی معلولان را از استخدام محروم کرد

سازمان تامین اجتماعی در دفترچه راهنمای آزمون استخدامی خود که ساعاتی پیش منتشر شد، سهم ۳ درصد استخدام‌ معلولان را نادیده گرفت.

این سازمان سهمیه‌ ایثارگران و جانبازان و حتی قانون جوانی جمعیت را که به تازگی تصویب شده، در آزمون استخدامی لحاظ کرده؛ درحالی‌که سهمیه ۳ درصد از سهم استخدام معلولان مستند در همه دستگاه‌ها را حذف کرده و به‌عبارت دیگر در مورد معلولان آشکارا تبعیض قائل شده است‌.

همین اقدام نشان می‌دهد حذف سهمیه استخدام معلولان نه تنها ناشی از غفلت‌ یا ناآگاهی نبوده بلکه کاملا عامدانه و آگاهانه صورت گرفته است‌.

جای تامل دارد که این بی‌توجهی به قانون، توسط زیر مجموعه وزارتخانه‌ای‌ که در قبال معلولان، مسئولیت مستقیم دارد صورت گرفته و ظاهرا باید دستگاه‌های دیگر را برای صیانت از حقوق معلولان نزد وزارت رفاه فرستاد!

نکته قابل توجه این‌جاست که‌ سازمان تامین اجتماعی یکی از سازمان‌های تابعه‌ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که وظیفه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت را برعهده دارد‌.

البته این حرکت از سوی وزیری‌ که در شعار داعیه‌دار حمایت از معلولان است‌ اما در عمل اشرافی به قوانین حمایتی آنان نداشته و حتی تشخیص نمی‌دهد که قانون معلولان شامل‌ بخش خصوصی نمی‌شود؛ چندان هم عجیبی نیست‌.

شاید لازم باشد وزیر این وزارتخانه، پیش از تصدی پست‌ مطروحه، یک‌ مرتبه قوانین مربوط به جامعه هدف دستگاه تحت مدیریت خود را مطالعه کند‌..!

دو روز پیش نیز مخبر معاون اول رئیس جمهور در جلسه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان به اجرای سهمیه ۳ درصد استخدامی معلولان تاکید کرده بود که مشخص شد تامین اجتماعی عبدالملکی چقدر برای دستورات معاون اول ارزش قائل است

پی‌نوشت؛ کمپین معلولان بزودی فراخوان تجمعی را در اعتراض به تبعیض آشکار سازمان تامین اجتماعی عبدالملکی منتشر خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: