بخشش از جیب بهزیستی به نام آقای نماینده و همسرش

پس از مسئولین و آقازاده‌ها، این‌بار‌ دایره تخلف‌ها به همسران مسئولان رسید‌.

رویا بابایی خبرنگار حوزه معلولان

گزارش‌ها حاکی از این است که همسر یکی از نمایندگان مردم نقده، اشنویه، محمدیار و نالوس اخیراً با چنگ‌اندازی به انبار بهزیستی شهرستان نقده، لوازم موجود در انبار‌ بهزیستی را به نام‌ خود و همسرش بذل و بخشش می‌کند‌.

همسر این نماینده مجلس که از قضا مشاور امور بانوان وی نیز هست، با استفاده از ارتباط دوستانه خود با رئیس بهزیستی شهرستان نقده‌ که او نیز خانم‌ است، لوازم و هدایای مردمی موجود در انبار بهزیستی نقده‌ را در ساعات‌ غیر ادارای با خودروی‌ اداره‌ از مرکز خارج کرده و با این توضیح که «این‌ها هدایای حاج‌آقا‌ زنجانی و همسرش است» میان‌ خانواده‌های نیازمند توزیع می‌کند.

گفته می‌شود همسر علی زنجانی حسنلویی، نماینده مجلس که سودای شرکت در انتخابات و ورود به مجلس را دارد، این تخلف‌ها را به‌منظور ایجاد پایگاه مردمی انجام می‌دهد تا راه ورود خود به بهارستان را باز کند‌.

به گفته منابع گمنام که شاهدان عینی خروج‌ غیرقانونی لوازم بهزیستی از انبار و اهدای آنها به مردم‌ تحت‌عنوان هدایای نماینده مجلس و همسرش هستند، می‌گویند: همه مشکلات زیر سر این خانم است‌ که نفوذ زیادی روی همسرش دارد، او با تکیه بر این نفوذ در تمام امور استانی و شهرستانی دخالت می‌کند و دسته‌گل اخیرش نیز چنگ‌اندازی به اموال و موجودی انبار بهزیستی نقده است.

آنها بیان می‌کنند: این خانم با همراهی رئیس اداره بهزیستی نقده، در ساعات غیر کاری با ماشین اداره لوازم موجود در انبار را از اداره خارج کرده و به منزل برخی افراد نیازمند می‌برند اما نمی‌گویند این وسایل از طرف بهزیستی است، بلکه می‌گویند این اقلام را حاج‌آقا زنجانی و همسرش برای شما تهیه و ارسال کرده‌اند.

عضویت اقوام در بهزیستی به نام‌ معلول‌

به گفته این منابع، همسر نماینده مذکور با استفاده از روابط دوستانه خود با رئیس بهزیستی نقده که وی نیز خانم است توانسته خواهر، همسر برادر و همسر یکی از همراهان همیشگی خود را به‌عنوان «معلول» به عضویت بهزیستی درآورد.

به گفته یکی دیگر از منابع خبری، این سه نفر فقط همسر برادرِ خانم نماینده معلول و مبتلا به ام‌اس ضعیف است و دو نفر دیگر از سلامتی کامل برخوردارند، با این‌حال هر سه نفر با پرونده‌سازی و سفارش‌های رئیس بهزیستی ظرف یک هفته تحت‌پوشش بهزیستی قرار گرفتند و برای همسر برادر این خانم حمایت‌های ویژه مبتلایان به ام‌اس شدید مانند مستمری و حق پرستاری منظور شد.

وی می‌گوید: این پرونده‌سازی در حالی اتفاق افتاده که برخی از بیماران ام‌اس برای عضویت در سازمان و بهره‌مندی از حمایت‌های بهزیستی از ۸ سال پیش در نوبت دریافت خدمات قرار دارند.
این منبع خبری بیان می‌کند: همچنین برای همسر برادر زنِ نماینده مجلس، وام اشتغال یکصد میلیون تومانی با بهره 4 درصد و ودیعه 30 میلیون تومانی مسکن که ویژه مستأجران است در نظر گرفتند، درحالیکه این خانواده خانه دو طبقه دارند و روزی که برای دریافت ودیعه به اداره آمده بودند‌ خودش و همسرش ساعت‌هایی در دست داشتند که بیش‌ از 12 میلیون تومان قیمت داشت.

او بیان می‌کند: برای دو نفر دیگر یعنی خواهر همسر نماینده و خانم آقای‌ روح‌القدس که همراه همیشگی‌شان است، مستمری، حق پرستاری و وام اشتغال یکصد میلیون تومانی بهزیستی که سهم ضعیف‌ترین گروه‌های جامعه است برقرار شد در حالیکه هر دو تندرست هستند و چندی پیش عکس‌ها و فیلم‌های تولد و میهمانی‌های لاکچری‌شان در حالیکه فاقد رعایت شئونات اسلامی بود منتشر و در فضای رسانه‌ای شهرستان خبرساز شد.

وام میلیاردی برای اقوام

این منبع خبری توضیح می‌دهد: از دیگر تخلف‌ها و مصادیق چنگ‌اندازی همسر نماینده مجلس به بهزیستی، دریافت وام یک میلیارد تومانی اشتغال با 4 درصد بهره بانکی برای یکی از خانم‌های آشنای خودشان است.

او می‌گوید: وام اشتغال را به نام دختر خواهرشوهرِ خانمی که از آشنایان همسر این نماینده مجلس است گرفتند و او تولیدی لباس زیر راه انداخته در حالیکه وام به‌نام دختری است که کم‌توان ذهنی است و قانوناً امکان استقلال و راه‌اندازی کسب‌وکار ندارد.

وی ادامه می‌دهد: در توجیه کارشان گفتند این دختر قبلاً در تولیدی کار می‌کرد و حالا می‌خواهد تولیدی خودش را راه بیاندازد، در درخواستشان هم بالاترین سقف وام را ذکر کردند و گفتند با وام‌ها صد میلیونی نمی‌شود تولیدی راه انداخت.

این شاهد عینی ماجرا‌ نقل‌ می‌کند: ما گزارش این تخلفات را به ارومیه ارجاع دادیم‌ اما خانم سنجابی در پاسخ گفت «به شما چه؟ مگر از اموال شما می‌دهند. اموال، اموال دولت است‌ و اگر کسی به این روند اعتراض دارد اخراجش می‌کنیم.»

وی با بیان اینکه چندی پیش هم ضمن تهدید کارکنان بهزیستی نقده به اخراج از همگی آنها تعهد گرفتند که کسی مدارک‌ سازمان را به از سازمان ارائه بیرون ندهد‌، می‌افزاید: این اتفاق قبلاً هم افتاده بود و به دلیل انتشار چند عکس که نمی‌دانستند کار کیست از کارکنان بهزیستی با تهدید، تعهد گرفته بودند به‌گونه‌ای که برخی از ترس اخراج نزدیک بود سکته کنند.
او می‌گوید: موضوع را به دفتر شورای نگهبان استان آذربایجان غربی هم اعلام کردیم اما فایده‌ای نداشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: