بیانیه کمپین معلولان در پی مرگ ناگوار مهسا امینی

بیانیه کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت در پی مرگ ناگوار یکی از دختران ایران زمین

خبر کوچ ابدی یکی از فرزندان سرزمین‌مان در روز جمعه بیست و پنجم شهریور ماه ۱۴۰۱ بر ما بس ناگوار آمد.خبری که تنها حاکی از مرگ یک نفر به نام مهسا امینی نیست بلکه خبر از خشونتی است که نه تنها زنان و دختران این دیار را رنج می‌دهد بلکه بر روح و روان همگان تاثیر عمیق گذاشته است.

کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت ضمن همدردی با خانواده مرحومه مهسا امینی و تسلیت به تمام مردمان رنج کشیده از این ضایعه بزرگ،اعمال تمامی اشخاص دخیل در مرگ مرحومه را محکوم کرده و خواستار برخورد نهادهای ذی‌صلاح با خاطیان و پاسخ‌گویی و شفاف‌سازی در خصوص این موضوع است.

بی‌شک ما افراد دارای معلولیت به عنوان یک قشر آسیب‌پذیر که همواره با چالش‌ها و موانع و نقض حقوقمان مواجه بوده‌ایم با رنج سایر گروه‌های آسیب‌پذیر جامعه از جمله زنان و دختران بیگانه نیستیم از این رو صرف‌نظر از آن که بخش بزرگی از افراد دارای معلولیت را زنان و دختران دارای معلولیت تشکیل می‌دهند خواستار شناسایی و برخورد با مقصران و شفاف‌سازی در خصوص اتفاق تلخ پیش آمده هستیم.

اگر به این پیام زیبا از شعر استاد سخن سعدی شیرازی “تن آدمی شریف است به جان آدمیت” ایمان داریم؛امید است که مرگ مهساها از یک فاجعه صرفا به یک آمار تبدیل نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: