قویترین وزنه بردار معلول جهان: استعدادیابی تنها گزینه برای تضمین آینده ورزش جانبازان و معلولان است

ارومیه- ایرنا- قویترین وزنه بردار معلول جهان گفت: استعدادیابی از بین جوانان تنها گزینه مسئولان برای تضمین آینده ورزش جانبازان و معلولان کشور است و ما به حرکت پرشتاب در این مسیر ناگزیر هستیم.

سیامند رحمان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای استعدادیابی در رشته های مختلف ورزشی به ویژه بخش جانبازان و معلولان باید برنامه ریزی های طولانی مدت صورت گیرد و قابلیت های جوانان دارای شرایط به دقت مورد سنجش قرار گیرد.
وی اضافه کرد: در حال حاضر جوانان معلول ناشناخته ای وجود دارند که چشم انتظار توجه مسئولان برای به نمایش گذاشتن استعدادهای نهفته خود هستند.
به گزارش ایرنا، سیامند رحمان متولد سال 1367 شمسی در شهرستان اشنویه از توابع استان آذربایجان غربی است و در سال 1387 شمسی برای نخستین بار به اردوی وزنه برداری معلولان ایران دعوت شد.
رحمان وزنه بردار دسته به اضافه 107 کیلوگرم ایران است و حدود 170 کیلوگرم وزن دارد و با ثبت رکورد 310 کیلوگرم، مدال طلای بازی های پارالمپیک 2016 میلادی در ریودوژانیروی برزیل را بر گردن آویخته است.
رحمان در پارالمپیک 2012 لندن نیز با غلبه بر وزنه 280 کیلوگرم توانست رکورد وزنه برداری فوق سنگین پارالمپیک را به نام خود ثبت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: