دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی قانون حمایت از حقوق معلولان را از ردیف بودجه سنواتی کشور حذف کردند!

با توجه به تبلیغات گسترده حامیان جناب ئییسی در زمان انتخابات ریاست جمهوری گمان می‌رفت که با حضور ایشان در پاستور روی خوش به شهروندان دارای معلولیت نشان داده می‌شود.

جناب رئیسی بر مسند ریاست جمهوری تکیه زده و اتفاقا در مراسم گرامیداشت روز جهانی افراد دارای معلولیت نیز بر ضرورت حمایت از افراد دارای معلولیت تاکید می‌ورزیدند. هرچند مشخص نیست که چه اشخاصی می‌بایست از این قشر حمایت کنند. خطاب امر و نهی به چه کسانی بوده است؟ آیا این امر و نهی ها خود ایشان و ارگانهای تحت امرشان را شامل نمی‌شود؟

گویا مسولان ما یاد گرفته‌اند که سخنرانی کنند و به طور مجهول بر ضرورت اجرای مقررات تاکید کرده و آن را به آینده‌ای نامعلوم موکول کنند.

در حالی که تلاشهای گسترده‌ای برای تصویب یک قانون جدید در حوزه افراد دارای معلولیت صورت گرفت و نهایتا در اسفند ماه ۱۳۹۶ این امر محقق گشت و چند ماه بعد در سال ۱۳۹۷ قانون حمایت از حقوق معلولان جدید با ابلاغ رییس جمهور وقت لازم‌الاجرا گردید اما همچنان خبری از ردیف بودجه برای قانون یاد شده نبود.

در حالی که قانون مذکور در حال رفتن به ویترین و فراموشی بود با تلاش‌های گسترده دیگری مطابق با ماده ۳۰ همان قانون ردیف بودجه مستقل برای آن پیش‌بینی گردید.

در سال اول به بهانه گذشتن از موعد لایحه بودجه بودجه‌ای برای اجرای قانون مقرر نشد. در سال دوم ۱۳۹۸ تنها هزار و صد میلیارد تخصیص یافت در سال سوم ۱۳۹۹ به هزار و سیصد میلیارد تومان و در سال سوم ۱۴۰۰ به هزار و هفتصد میلیارد که در پی اعتراضات در نیمه راه به دو هزار میلیارد تومان و در سال ۱۴۰۱ نیز به دو هزار و هشتصد و هفتاد میلیارد تومان افزایش یافت.

افزایش‌های نیم‌بندی که به هیچ‌وجه با رقم واقعی مورد نیاز قانون همخوانی نداشت و صرفا پنج درصد از بودجه واقعی را محقق می‌ساخت. بودجه‌هایی که بعضا در پایان سال نیز بخشی از آن تخصیص پیدا نمی‌کرد.

در شرایطی که در پی چانه‌زنی برای افزایش بودجه جهت اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان بودیم در اقدامی تاسف بار بودجه قانون از ردیف لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ حذف گردید که لابد این هم کار دشمنان نظام است وگرنه هیچگاه مسولان این کشور کمر به نابودی شهروندان دارای معلولیت نمی‌بندند و همیشه در شعارهای خود خواستار حمایت از این قشر هستند. پس باید به دشمنان نظام گفت: با چه حقی دست به این اقدام غیرانسانی زده‌اید و ردیف بودجه مهم‌ترین قانون حمایتی از افراد دارای معلولیت که دستاوردی بزرگ برای این نظام محسوب می‌شد را حذف کردید؟

از این رو به شما دشمنان قسم‌ خورده هشدار می‌دهیم که چون برخلاف سخنان حکیمانه رییس جمهورمان که در مناسبت‌های مختلف مربوط به افراد دارای معلولیت ایراد فرمودند عمل کردید ساکت نخواهیم نشست و از طرق قانونی که اتفاقا نظام جمهوری اسلامی در اصل ۲۷ قانون اساسی برای ما پیش‌بینی کرده است به شما دشمن قسم خورده نظام اعتراض خواهیم کرد.

ای دشمنان نظام جمهوری اسلامی دست از معلول ستیزی بردارید و با بازگشت قانون حمایت از حقوق معلولان به ردیف لایحه بودجه کشورمان به وعده‌های رییس جمهوری ایران در حفظ کرامت انسانی و رفاه افراد دارای معلولیت جامه عمل بپوشانید تا باشد که مورد خشم ملت ما و جامعه افراد دارای معلولیت قرار نگیرید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: