ابهام در “تبدیل وضعیت” و عنوان “معاون وزیری” رئیس بهزیستی

ابهام در “تبدیل وضعیت” و عنوان “معاون وزیری” رئیس بهزیستی

بر اساس چارت رسمی تشكيلات سازمان، پست رياست سازمان بهزیستی تحت عنوان «رييس سازمان بهزيستی كشور» تعريف شده است.

ابلاغ انشائی “معاون وزير” برای هیچ کدام از “روئسای بهزیستی” در هيچ یک از پست‌های سازمانی در سازمان بهزيستی و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تعریف نشده اما اين رويه غلط و «سوء جریان اداری» صرفا از چند دوره اخير رياست سازمان و توسط خود افراد، مصطلح شده و فاقد وجاهت و اعتبار قانونی است و به نظر می‌رسد علت این اقدام صرفا به بهره‌مندی از مزايای “مقامات” موضوع “ماده ٧١ قانون مديريت خدمات كشوری” برمی‌گردد و در واقع “غصب یا جعل” عنوان صورت گرفته است.

اکنون در خصوص چگونگی تبديل وضعيت و ابلاغ “معاون وزيری” برای رییس کنونی و سایر روئسای سابق بهزیستی ابهاماتی وجود دارد که کمپین معلولان این ابهامات را مطرح و انتظار روشنگری دارد؛

۱. رييس كنونی سازمان بهزيستی كه تا قبل از انتصاب در این پست، در استخدم قراردادی سازمان بوده، طی چه مراحلی از استخدام قراردادی به استخدام رسمی تبديل وضعيت شده و پست سازمانی وی از ستاد مركزی سازمان به ستاد مركزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انتقال يافته أست؟

۲. مزایا‌ و وجوهی كه به‌عنوان «معاون وزير» بر اساس احكام كارگزينی به رئيس كنونی و حتی روئسای سابق بهزیستی پرداخت شده، بر چه اساس و مبنایی بوده است؟

۳. آیا رئيس كنونی سازمان بهزیستی كه مدعی «مدافعی حرم» می‌باشد و ظاهرا با توسل به همین ویژگی، از “استخدام قراردادی به استخدام رسمی” تبدیل وضعیت شده، حاضر است مستندات قابل قبولی از حضور خود در جبهه مقاومت را به‌عنوان «سابقه ایثارگری» برای تنویر افکار عمومی و مراجع قانونی ارائه نماید؟

۴. حکم تبدیل وضعیت و انتقالی ایشان توسط چه کسی صادر شده است؟ نقش معاون توسعه مديريت و مدیرکل منابع انسانی در فرآیند تبديل وضعيت ایشان چه بوده است؟

۵. اگر نامبرده تعصب سازمانی دارد، دليل جابجايی و انتقال فوری پرونده پرسنلی وی به وزارت تعاون چه بوده است؟

۶. آيا معاون توسعه مديريت و منابع و مدیرکل منابع انسانی وقت (در هنگام تبديل وضعيت) نبايد در برابر اقدامات خود در اين راستا در برابر مراجع نظارتی و حتی قضایی پاسخگو باشد؟

۷. آيا دريافت مزايای “مقامات ” و همچنين تبديل وضعيت رییس کنونی سازمان بهزیستی مبنای شرعی و حتی قانونی دارد؟

۸. آيا نهادهای نظارتی از اين فرآیند تبديل وضعيت، اطلاعی داشته‌اند؟

۹. تكليف وجوهی كه رییس کنونی و روئسای سابق بهزيستی تحت عنوان “معاون وزير” تحصيل كرده‌اند چه می‌شود؟

۱۰. آیا رئیس موکت‌نشین بهزیستی و سایر روئسای پیشین سازمان بهزیستی حاضرند وجوهی که به سبب پست فضایی «معاون وزیر » دریافت نموده‌اند را به خزانه بیت‌المال عودت دهند!؟

۱۱. مبلغ دقیق پرداختی بابت پست واهی «معاون وزیر» به حضرات چند صد میلیون بوده است؟

۱۲. تكليف نهایی” تبديل وضعيت” و “انتقالی رييس كنونی به وزارت رفاه “چه می‌شود؟

۱۳. آیا در این مملکت کسی هست «سوءجریان» اشاره شده در این گزارش را بررسی و نتیجه را برای عموم ملت ایران شفاف‌سازی نماید؟

كمپين معلولان منتظر پاسخ رسمی سازمان بهزيستی در رابطه با اين موضوع است و حق پاسخگويی و ارائه مستندات را برای ذینفعان این پست محفوظ می‌دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز است که تابع گوگل است سیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: