۴ دستگاه مینی‌بوس ویژه جانبازان و معلولان یزد مناسب‌سازی می‌شود

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به لزوم توجه به مناسب‌سازی ناوگان حمل و نقل عمومی ویژه معلولان و جانبازان گفت: ۴ دستگاه مینی‌بوس ویژه جانبازان و معلولان یزد مناسب‌سازی می‌شود.

سپنتا نیکنام در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یزد اظهار داشت: توجه به مناسب‌سازی فضای شهری یکی از مواردی است که باید حتما به صورت ویژه در دستور کار مسئولان به ویژه مدیریت شهری قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه با توجه به اینکه بسیاری از فضاهای ما از استانداردهای لازم برای استفاده افراد نیازمند مناسب سازی برخوردار نیستند، معلولان، جانبازان، سالمندان و دیگر افراد نیازمند خدمات مناسب‌سازی امکان استفاده از این اماکن را ندارند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین حوزه‌هایی که باید در زمینه مناسب‌سازی به آن توجه ویژه صورت گیرد، بحث ناوگان حمل و نقل عمومی است که باید از حداقل استانداردها برای استفاده این افراد برخوردار باشد.

نیکنام عنوان کرد: با توجه به درخواست شهرداری یزد از شورای شهر مبنی بر تصویب خرید 10 عدد اتوبوس و 33 عدد مینی‌بوس برای توسغه ناوگان حمل و نقل عمومی یزد، پیشنهاد شد که تعدادی از مینی‌بوس‌ها به جانبازان و معلولان اختصاص پیدا کند.

وی ادامه داد: با بررسی‌های صورت گرفته، مقرر شد که دو دستگاه به جانبازان و دو دستگاه به معلولان اختصاص پیدا کرده و در زمینه مناسب‌سازی آنها طبق استانداردهای روز جهانی اقدام لازم صورت گیرد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد ابراز امیدواری کرد که با اختصاص این تعداد مینی‌بوس، بخشی از مشکلات جانبازان و معلولان یزد در حمل و نقل عمومی برطرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: