انتقال غیرقانونی ون‌های سامانه حمل و نقل جانبازان و معلولان

انتقال غیرقانونی ون‌های سامانه حمل و نقل جانبازان و معلولان

در حالی که سامانه حمل و نقل جانبازان و معلولان به دلیل استهلاک و فرسودگی و کمبود ناوگان و راننده با مشکلات عدیده‌ای برای جابجایی جانبازان و معلولان مواجه شده است، شهرداری تهران در اقدامی غیرقانونی ۳ دستگاه ون مناسب‌سازی شده سامانه حمل و نقل جانبازان و معلولان را به مراکز دیگر منتقل کرده است!

پس از سال‌ها مطالبه کمپین و سایر تشکل‌ها و فعالان حوزه معلولان، سرانجام اوایل سال گذشته ۲۰ دستگاه ون صفرکیلومتر (از ۶۰ دستگاه موضوع مصوبه اسفند ۹۵) به ناوگان سامانه حمل و نقل جانبازان و معلولان اضافه شد تا به معلولان و جانبازان سرویس‌‌های بیشتر و بهتری ارائه شود. اما از همان ابتدا یک دستگاه از ون‌ها به بازرسی شرکت واحد و دو دستگاه دیگر نیز همراه با راننده به یک موسسه خصوصی صدف در زعفرانیه تهران منتقل و مورد استفاده قرار گرفته است.

کمپین معلولان در روزهای پایانی سال گذشته از انتقال و استفاده غیرقانونی ون‌ها مطلع شد و ضمن اطلاع به مسئولان شهرداری و اعضاء شورای شهر، خواستار بازگرداندن ون‌ها به سامانه حمل و نقل جانبازان و معلولان شد.

در همین راستا هفته گذشته حبیب کاشانی عضو شورای شهر تهران (mehrnews.com/xZRgb) پیش از دستور یکصد و سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران با انتقاد از این اقدام غیرقانونی، با تذکر به شهرداری تهران، خواستار بازگرداندن ون‌ها به سامانه حمل و نقل جانبازان و معلولان شد.

متاسفانه با گذشت یک ماه از پیگیری‌های کمپین و تذکر عضو شورای شهر هنوز شهرداری تهران واکنشی به موضوع نشان نداده و این امر بیانگر بی‌توجهی شهرداری به مطالبه معلولان است.

لذا بدین‌وسیله کمپین معلولان با اعتراض شدید به اقدام غیرقانونی شهرداری،اعلام می‌دارد در صورتی که تا آخر همین هفته هر ۳ دستگاه ون به سامانه حمل و نقل منتقل نشود، اقدام مقتضی به عمل خواهد آورد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: