سوزاندن معلولان با فندک در مرکز فاطمه‌ الزهرا جهرم!

سوزاندن معلولان با فندک در مرکز فاطمه‌الزهرا جهرم!

معلولان ساکن در مرکز توانبخشی و نگهداری فاطمه الزهرا جهرم، بارها از سوی برادر مدیر مرکز مورد آزار و اذیت‌، ضرب و شتم و آسیب‌های مختلف جسمی‌ قرار گرفته‌اند.

پس از آن‌که‌ مرکز توانبخشی و نگهداری تلاش شیراز به دلیل تخلفات متعدد در خرداد سال گذشته تعطیل شد، معلولان ساکن در این مرکز به مراکز دیگر از جمله مرکز فاطمه‌الزهرا جهرم منتقل شدند.

مرکز توانبخشی و نگهداری فاطمه‌الزهرا جهرم مرکزی است که پیش از انتقال معلولان مرکز تلاش به آنجا، در‌ کمیسیون ماده ۲۶ بهزیستی فارس دارای پرونده بود و حتی کارکنان آن نیز از مدیریت ضعیف مرکز شکایت داشته‌ و دارند.

بررسی‌ها از کمیت و کیفیت بسیار پایین غذای معلولان حکایت می‌کند اما درحال حاضر مشکل جدی در این مرکز چیز دیگریست‌.

بر اساس گزارشات رسیده به کمپین، معلولان ساکن در مرکز توانبخشی و نگهداری فاطمه الزهرا جهرم، بارها از سوی (مسلم.ز) برادر مدیر مرکز (فاطمه.ز) مورد آزار و اذیت‌، ضرب و شتم و آسیب‌های مختلف جسمی‌ قرار گرفته‌اند.

بنابر این گزارشات، برادر مدیر مرکز تحت عنوان مربی ورزش در مرکز استخدام شده، در حالی‌که مدرک تحصیلی وی ارتباطی به ورزش ندارد. با این‌حال با پذیرش عدم ارتباط مدرک و شغل نامبرده‌، سؤال اینجاست‌ که آیا سوزاندن با فندک، سیلی زدن، تنبیه بدنی و رساندن‌ آزارهای دیگر به معلولان، جزء تمرینات ورزشی است؟

استان فارس، پرحادثه‌ترین استان کشور در نگهداری از معلولان

وقوع این حوادث ناشی از ناکارآمدی و ضعف عملکرد بهزیستی استان فارس است‌ و ظاهرا در مدیریت بهزیستی این استان اراده‌ای برای نظارت صحیح بر مراکز و پیشگیری از بروز اتفاقات دلخراش در آنها وجود ندارد‌.

با قاطعیت می‌توان گفت‌ استان فارس در حوزه مراکز نگهداری از معلولان یکی از پرحادثه‌ترین استان‌های کشور است و وقایع رخداده در مراکز نگهداری ممسنی، فسا، شیراز و خیریه‌‌ای که تمام اعضای هیأت مدیره آن به‌ قید وثیقه آزاد هستند تنها چند مورد از اتفاقاتی است که کمپین از آنها مطلع شده و این اتفاقات گواه بی‌کفایتی بهزیستی در این استان است‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز است که تابع گوگل است سیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: