رئیس سازمان بهزیستی: قانون معلولان به زودی به صحن مجلس می رود

رئیس سازمان بهزیستی گفت: لایحه جامع حمایت از حقوق معلولان در حال بررسی در کمیسیون مشترک است و به زودی تقدیم صحن مجلس شورای اسلامی می شود.

انوشیروان محسنی بندپی در گفت و گو با خبرنگار جماران درباره آخرین وضعیت روند بازنگری قانون جامع حمایت از حقوق معلولان اظهار کرد: در مجلس شورای اسلامی، کمیسیون مشترکی برای رسیدگی به این لایحه تشکیل شده است و آخرین نظرات را از انجمن های حامی حقوق معلولان دریافت کردند. پیش بینی می شود ان شاء الله هرچه سریعتر روند رسیدگی به این لایحه در کمیسیون مشترک به اتمام برسد و به صحن مجلس تقدیم شود.

وی در خصوص ایرادات شورای نگهبان به این لایحه گفت: ایراداتی که شورای محترم نگهبان گرفته بودند ایرادات بحقی بود. چون ما در نظر داشتیم قانون معلولان که در سال 1383 به تصویب رسیده بود را بر اساس اصل 85 به تصویب کمیسیون اجتماعی برسانیم.

رئیس سازمان بهزیستی تصریح کرد: وقتی قانونی داشته باشیم نمی توان یک قانون را بر اساس اصل 85 جایگزین آن کرد. به همین لحاظ اشکالاتی که شورای نگهبان وارد کرده در روند بررسی در حال لحاظ است که با کمترین اشکال به صحن مجلس تقدیم شود.

وی از وجود موادی و بندهایی در لایحه که کیفیت زندگی معلولان را افزایش خواهد داد خبر داد و گفت: ان شاء الله در خصوص مناسب سازی، خدمات درمانی، توانبخشی و مستمری خبرهای خوشی در آینده می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: