اخبار داغ اردوها و مسابقات جانبازان و معلولین در آستانه پارالمپیک

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی والیبال نشسته کشورمان با کسب سهمیه پارالمپیک در اردوهای آماده سازی بسر می برد تا بار دیگر اقدار خود را به دنیا نشان دهد. هادی رضایی، سرمربی تیم ملی والیبال نشسته کشورمان در گفتگو با رادیو ورزش گفت: با اتمام ششمین دوره از اردو های آمادگی که در مشهد برگزار شد؛ حدود 20 بازیکن تیم ملی در قالب تیم های الف و ب  باقی مانده اند که تمرینات این افراد تا مسابقات پارالمپیک ریو که در شهریور ماه است؛ به صورت  ده روز در ماه ادامه خواهند داشت. در اسفند ماه نیز مسابقات جام بین قاره ای را در پیش خواهیم داشت که برای رفع معایب و تمرین بیشتر صورت می گیرد و آخرین کلاس بندی پزشکی در این مسابقات تعیین خواهد شد. در این مسابقات که هر 4 سال یکبار برگزار می گردد؛ از هر قاره 3تیم برتر شرکت خواهد کرد که مجموعا 12 تیم آقایان و 12 تیم بانوان از سراسر جهان شرکت می کنند. تیم آقایان ایران در رنکینگ جهانی، اول و بانوان کشورمان در جایگاه دوازدهم است.

وی در ادامه افزود: با توجه به جایگاه افتخارآمیزوالیبال تشسته ایران و اینکه تیم ملی ما یک برند قوی جهانی است؛ کشورهای مصر، بوسنی و هرزگوین و آلمان از تیم ملی کشورمان جهت تمرین دعوت کرده اند که تمام هزینه های این کمپ بر عهده میزبان است.

عباسی، از روابط بین الملل فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین در خصوص اخبار ورزش معلولین جهان اظهار داشت: مسئولین تیراندازی کمیته بین المللی پارالمپیک، تقویم ورزشی خود در سال 2016 را اعلام کرد که برگزاری سه دوره مسابقات جهانی تیراندازی معلولین از مهمترین برنامه های بخش تیراندازی آن به شمار می رود. جام جهانی تیراندازی العین امارات در اواخر ژانویه، جام جهانی بانکوک در اوایل مارچ و جام جهانی لهستان در انتهای ماه آوریل، تورنمنت هایی هستند که تیراندازهای معلول در انتظار آن نشستند. گفتنی است رشته تیراندازی از بازی های 1986 تورنتو به بازی های پارالمپیک افزوده شد و در پارالمپیک 2012 لندن، 33 مدال توزیع شد که کشورهای چین و کره جنوبی به ترتیب با کسب 8 و 4 مدال بهترین عملکرد را از خود برجای گذاشتند.

 وی در ادامه گفت: کمیته ملی پارالمپیک یونان طی مراسمی جایزه برترین ورزشکار سال 2015 این کشور را به مانولیچ استفانوداکیس اعطا کرد؛ ورزشکاری که سال گذشته در مسابقات دو و میدانی در دوحه قطر موفق شد در ماده پرتاب نیزه به مدال طلا دست پیدا کند. یونان نیز در مسابقات سال 2015 دوحه  با کسب سه طلا، دو نقره و سه برنز در میان 99 کشور به مقام 19 دنیا رسید.

عباسی در خصوص خبری از رشته تنیس روی میز معلولین که بی تردید یکی از مهیج ترین رشته های حاضر در پارالمپیک ریو محسوب می شود؛ گفت: وب سایت رسمی کمیته بین المللی پارالمپیکIPC  در تحلیلی از این رشته درباره  بازی های 2016 ریو نوشت؛ ناتالیا پارتیکا، ورزشکار 26 ساله لهستانی در کلاس ده از بازی های پارالمپیک 2008 پکن تا کنون هیچ شکستی نداشته و امسال در ریو به دنبال چهارمین طلای خود در پارالمپیک است. بنابراین تماشای بازی های وی در این دوره جذابیت های خاص زیادی را به همراه دارد. در پارالمپیک لندن 276 ورزشکار در رشته تنیس روی میز حضور داشتند و در مجموع 78 مدال در این رشته، میان ورزشکاران توزیع شد.

وب سایت رسمی کمیته بین المللی پارالمپیک IPC  پیشنهاد کرد: رقابت های والیبال نشسته ایران را با حضور رمضان صالحی در ریو دنبال کنید؛ صالحی در جمع لیبروهای برتر جهان قرار دارد. در ادامه سلسله گزارشات وب سایت رسمی فدراسیون پارالمپیک در معرفی ورزشکاران برتر شرکت کننده در رقابت های ریو 2016 برترین های تنیس وری میز و والیبال نشسته معرفی شدند. در این گزارش از رمضان صالحی در کنار 5 بازیکن برجسته والیبال نشسته جهان نام برده شده؛ وی علاوه بر کسب عنوان بهترین لیبروی والیبال نشسته جهان در رقابت های پارالمپیک لندن به عنوان بهترین دریافت کننده در رقابت های جام بین قاره ای مصر و بهترین مدافع شناخته شد.

رقیه الله کرمی، رئیس انجمن تیراندازی جانبازان و معلولین؛27 دی ماه را آخرین مهلت ثبت نام برای نفرات راه یافته به فینال مسابقات آزاد اعلام کرد و در این خصوص گفت: مرحله پنجم یا فینال مسابقات آزاد به صورت دعوتی است و افرادی که حائز شرایط بودند به این مرحله دعوت شدند که اسامی این افراد به هئیت های استانی اعلام خواهد شد.

فرهاد اسکویی، دبیر انجمن دوچرخه سواری جانبازان و معلولین از برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی پارالمپیک یادواره مرحوم محمد عسگری برای مشخص شدن نماینده ایران در رقابت های جام جهانی ایتالیا خبر داد. وی در ادامه گفت: تیم ملی ایران از رقایت های پارآسیایی اینچئون 2014 موفق به کسب حدنساب لازم شده است و اکنون برای تثبیت این حدنساب و کسب سهمیه پارالمپیک می بایست در آخرین رویدادی که بدین منظور پیش بینی شده شرکت نماید.

کهتری، رئیس انجمن تیراندازی با کمان فدراسیون جانبازان و معلولین در خصوص وضعیت تیم ملی گفت: رحیمی از رشته ریکرو آقایان و عباس پور در رشته کامپاند بانوان راهی رقابت های فزا در امارات شدند. از نهم بهمن نیز اردوی 11 روزه با حضور مربی جدید بدن سازی و مربی تیراندازی اکراینی شروع خواهد شد؛ که این اردوهای 11 روزه در هر ماه ادامه خواهد داشت.

شمشکی، مسئول انجمن اسکی فدراسیون جانبازان و معلولین، از برگزاری اولین اردوی اسکی جانبازان و معلولین کشورمان خبر داد و افزود: در گذشته تنها اسکی باز معلول کشورمان، صادق کلهر بود اما امروز چندین ورزشکار مشغول تمرین در این اردو هستند؛ در آینده نیز فراخوانی مبنی بر دعوت از بانوان معلول جهت شرکت در اردوی اسکی خواهیم داشت.

وب سایت کمیته بین المللی پارالمپیک همچنین پیشنهاد کرد: مسابقات بانوی قهرمان تیراندازی کشورمان، زهرا نعمتی را در رقابت های ریو 2016 دنبال کنید. در این گزارش از سارا جوانمردی که سه عنوان قهرمانی جهان را کسب کرده است؛ در کنار 10 ورزشکار برتر دیگر در مواد و کلاس های مختلف نام برده شده است.

علیمرادی، رئیس فدراسیون ناشنوایان نیز از برگزاری مسابقات جهانی کشتی آزاد و فرنگی در کشورمان خبر داد و افزود: برنامه ریزی ها طوری انجام شده که با استفاده از فرصت میزبانی بیشترین امتیاز را کسب نمائیم. این مسابقات در روزهای  دوازدهم تا بیستم اردیبهشت برگزار خواهد شد.

برنامه زنده جهان ورزش جانبازان و معلولین، کاری از گروه مسابقات ورزشی، به تهیه کنندگی صدف سبحانی و با اجرای اکبر ارمنده، ساعت 15:05 روزهای چهارشنبه به مدت 55 دقیقه بروی آنتن شبکه رادیویی ورزش می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: