3000 واحد مسکونی ویژه خانواده های دو معلول در کشور ساخته شده است

اراک – ایرنا – معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استانهای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: در دو سال اخیر سه هزار واحد مسکونی ویژه خانواده های دارای فرزند دو معلول به بالا در کشور ساخته شده است.

به گزارش ایرنا، هادی درفشی روز چهارشنبه در آیین تحویل خانه معلولان در روستای غینرجه خنداب در استان مرکزی افزود: با همکاری چهار نهاد شامل بنیاد مستضعفان و جانبازان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، حساب 100 امام و خیران مسکن ساز در دو سال اخیر ساخت مسکن ویژه خانواده های دو معلول به بالا آغاز شده است.
وی اظهار کرد: تاکنون 11 هزار خانواده دارای دو معلول فاقد مسکن در کشور شناسایی شده اند که ظرف دو سال آینده با مشارکت های انجام شده صاحب مسکن می شوند.
وی گفت: به منظور حمایت از جامعه هدف در شهرها300 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض و در روستاها 200 میلیون ریال تسهیلات روستایی در نظر گرفته شده است.
معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استانهای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ساخت این قیبل واحد های مسکونی در روستاها به علت وجود زمین به سرعت پیشرفته اما در شهرها تنگناهایی وجود دارد.
درفشی افزود: ساخت مسکن ویژه معلولان در روستاها برعهده بنیاد مسکن است که با همکاری دهیاران تحقق این مهم به خوبی در حال انجام است.
وی اظهار کرد: با مشارکت خیران مسکن ساز بخشی از مشکلات معلولان و خانواده آنان رفع برطرف می شود و رسالت جمهوری اسلامی ایران به این خانوادها در کاستن بار مشکلات اقتصادی برجسته است.
وی افزود: سازمان بهزیستی تلاش کرده در ساخت واحدهای ویژه معلولان، معماری مناسبی را اجرا کند تا این افراد با توجه به ضعف جسمی با کمترین تنگنا مواجه باشند.
در این آیین که فرماندار خنداب، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و جمعی از مسئولان محلی نیز حضور داشند، همزمان 27 واحد مسکونی ویژه خانواده های دو معلول در استان مرکزی به بهره برداری رسید.
در استان مرکزی 273 خانوار گروه هدف از جمله خانوارهای با دو عضو معلول به بالا، یک معلول، زن سرپرست خانوار شناسایی شده که نیاز به مسکن دارند.
6991/3075/ خبرنگار: معصومه ابراهیمی** انتشاردهنده: حسین مهدی زاده اصفهانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: