تندیس کنگره جهانی “دنیای بدون محدودیت” به موسس کانون معلولان توانا اهدا شد

مدیرعامل کانون معلولان توانا استان قزوین گفت: در کنگره جهانی دنیای بدون محدودیت تندیس ویژه این کنگره به موسس کانون معلولان توانا به دلیل برنامه‌ریزی در راستای اشتغال پایدار معلولان اهدا شد.

محمدرضا هادی‌پور در حاشیه بازدید معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مجموعه فیروز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین با اشاره به این نکته که تغییر نگرش جامعه نسبت به افراد دارای معلولیت و اشتغال پایدار معلولان دو هدف اساسی کانون معلولین توانا است، اظهار داشت: کانون معلولان توانا قزوین برنامه‌ریزی‌های مناسبی را با محوریت توانمندسازی معلولان کشور و همچنین تغییر نگرش جامعه نسبت به افراد دارای معلولیت تدوین کرده است.

مدیرعامل کانون معلولان توانا استان قزوین افزود: تاکنون نیز بسترهای مناسبی برای اشتغال پایدار افراد دارای معلولیت در استان قزوین صورت گرفته است، اشتغال پایدار بیش از 600 فرد دارای معلولیت و ارائه مشاوره جهت راه‌اندازی بنگاه‌های اقتصادی مشابه به سایر استان‌ها از جمله این برنامه‌ها به شمار می‌رود.

وی با اشاره به این نکته که تندیس کنگره جهانی “دنیای بدون محدودیت” به موسس کانون معلولان توانا استان قزوین اهدا شده است، عنوان کرد: برنامه‌ریزی‌های کانون معلولان توانا در جهت ایجاد اشتغال برای افراد دارای معلولیت نه تنها در ایران مورد استقبال قرار گرفته بلکه مورد توجه جامعه جهانی نیز قرار دارد تا جایی که در کنگره جهانی دنیای بدون محدودیت تندیس ویژه این کنگره به موسس کانون معلولان توانا به دلیل برنامه ریزی در راستای اشتغال پایدار معلولان اهدا شد.

مدیرعامل کانون معلولان توانا استان قزوین تصریح کرد: افراد دارای معلولیت به هیچ عنوان ناتوان نیستند بلکه تنها با محدودیت‌هایی روبه رو هستند که شاید سایر افراد جامعه کمتر با آن مواجه هستند، بنابراین از ظرفیت افراد دارای معلولیت می‌توان همچون سایر افراد در پیشبرد اهداف جامعه استفاده کرد.

وی مطرح کرد: عدالت اجتماعی به معنای فراهم کردن تمام امکانات برای تمام شهروندان است به طوری که تمام افراد جامعه بتوانند به صورت یکسان و برابر از امکانات شهری استفاده کرد، نمی‌توان بخشی از جامعه همچون خانواده بزرگ معلولان را در این زمینه نادیده گرفت.

هادی‌پور تصریح کرد: مناسب‌سازی فضای شهری سبب حضور افراد دارای معلولیت در جامعه می‌شود و به پشتوانه حضور افراد معلول در جامعه می‌توان نگرش افراد نسبت به آنها را نیز تغییر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: